Martina Štěpánková

Kariéra

Krasojezdecké kolo se mi připletlo do cesty v osmi letech v břeclavském gymnastickém oddíle. Tady jsem se naučila základní prvky tohoto sportu a vybojovala titul žákovské mistryně republiky.

Dřív než jsem stačila odmaturovat na brněnské zdravotní škole, stala jsem se juniorskou mistryní republiky a čtvrtou nejlepší krasojezdkyní Evropy.

Prvního mistrovství světa v ženské kategorii jsem se zúčastnila v roce 1991 a obsadila sedmé místo. V dalších letech jsem se na stupně vítězů dívala střídavě ze čtvrtého a sedmého místa. Na první velkou medaili jsem musela počkat do roku 1994, kdy jsem získala bronz na MS v Německu. Po dvou stříbrných medailích v roce 1996 a 1997 jsem v roce 1998 vybojovala v Přerově pro Českou republiku titul mistryně světa. V následujícím roce jsem titul v Portugalsku obhájila. Po dalších dvou stříbrných medailích jsem třetí titul získala o rok později na MS v Rakousku. Zatím poslední medaili a to bronzovou jsem vybojovala na MS ve Francii v roce 2003.

K úspěchům patří i dvanáct titulů mistryně republiky mezi ženami a vítězství v anketě o nejlepšího sportovce města Břeclavi a Brna. V anketě o nejlepšího sportovce ČR jsem byla nejlépe na 18. místě.

V roce 2004 mou sportovní kariéru přerušila mateřská dovolená. Po narození dcery jsem se svým sponzorem firmou AGROTEC dohodla pokračovat ve sportovní kariéře a pokusit se rozšířit sbírku medailí.

V roce 2005 jsem i přes mateřské povinnosti obhájila titul mistra republiky.

Martina Štěpánková